Modułowe sterowniki do innowacyjnych rozwiązań systemowych w przemyśle produkcyjnym.

Sterownik SIMATIC S7-1200 to modułowy, kompaktowy i bardzo uniwersalny sterownik PLC, doskonale nadający się do większości typowych zastosowań. Skalowalna i elastyczna konstrukcja, interfejs komunikacyjny spełniający najwyższe standardy komunikacji przemysłowej oraz pełen zakres wydajnych zintegrowanych funkcji technologicznych czynią ten kontroler integralną częścią kompletnego i kompleksowego systemu automatyki.

Skalowalny i elastyczny

Do sterownika można podłączyć do ośmiu modułów sygnałowych. Jedna tablica sygnałowa może być podłączona do wszystkich CPUs, dzięki czemu można je dostosować, dodając cyfrowe lub analogowe wejścia / wyjścia do sterownika bez wpływu na jego rozmiar fizyczny. Modułowa koncepcja SIMATIC S7-1200 pozwala na zaprojektowanie systemu kontrolera dokładnie dopasowanego do potrzeb aplikacji.

Pamięć

Zintegrowana pamięć robocza o wielkości do 50 KB zapewnia swobodną pracę z programem i danymi użytkownika. Dostępne jest również do 2 MB zintegrowanej pamięci ładowania i 2 KB zintegrowanej pamięci podtrzymującej.

Komunikacja

Do sterowników SIMATIC S7-1200 można dodać do 3 modułów komunikacyjnych. Moduły komunikacyjne RS485 i RS232 zapewniają połączenie do wykonywania komunikacji szeregowej Point-to-Point. Ta komunikacja jest konfigurowana i programowana przy użyciu rozszerzonych instrukcji lub funkcji bibliotecznych, protokołu napędu USS i protokołów Modbus RTU Master i Slave, które są zawarte w systemie inżynieryjnym STEP 7 Basic.

Zintegrowany interfejs PROFINET

Zintegrowany interfejs PROFINET służy do programowania, a także do komunikacji Siemens HMI i PLC-PLC. Dodatkowo obsługuje komunikację z urządzeniami innych producentów za pomocą otwartych protokołów Ethernet. Interfejs ten wyposażony jest w złącze RJ45 z funkcją auto-crossover i zapewnia szybkość transmisji danych 10/100 Mbit/s.

Post Navigation